پرش به محتوای اصلی

اخبار

با حضور رئیس سازمان فضایی کشور صورت گرفت

جلسه کنترل پروژه مصوبات سفر وزیر ارتباطات به استان سیستان و بلوچستان بصورت ویدئوکنفرانس باحضور دکتر براری رئیس سازمان فضایی ایران برگزار شد

جلسه کنترل پروژه مصوبات سفر وزیر ارتباطات به استان سیستان و بلوچستان بصورت ویدئوکنفرانس باحضور دکتر براری رئیس سازمان فضایی ایران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان جلسه کنترل پروژه مصوبات سفر وزیر ارتباطات به استان سیستان و بلوچستان بصورت ویدئوکنفرانس باحضور دکتر براری رئیس سازمان فضایی ایران، مدیریت زیرساخت استان و نمایندگان شرکت مخابرات ایران، شرکت ایرانسل و همراه اول برگزار گردید.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: درحال حاضر در بخش ارتباطات مخابراتی تأمین تجهیزات 43 سایت مخابراتی استان انجام شده است و درحال حاضر 29 سایت ایرانسل و 14 سایت همراه اول روشن شده است.

بلوچ زهی گفت: از دیگر چالش های منطقه، سایت مخابراتی کوه خضر بود که با همت همکاران ارتباطات زیرساخت استان بخش زیادی از مشکلات آن برطرف گشته است. این سایت مخابراتی که در ارتفاع کوه خضر، دومین ارتفاع بلند استان قرار دارد و ارتباط مخابراتی 5 منطقه و همچنین پوشش مسیر را تأمین می کند درحال حاضر با توجه به انتقال و نصب 3 سلول خورشیدی، تا 36 ساعت بدون نور خورشید روشن می ماند.

وی افزود: در حوزه پست نیز از مجموع 12 اداره شهرستانی، 11 اداره فعال شده است ودر 226 روستای استان نیز دفاتر پستی مرسولات پستی را قبول می کنند، همچنین جهت تبادلات پستی در پایانه های مرزی استان نیر 4 دفتر پستی تأسیس شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه گفت: در حوزه خدمات بانکی با توجه به پراکندگی روستاها و در جهت تسهیل درامور بانکی مردم، 95 باجه پست بانک در روستاهای استان فعال می باشند و باتوجه به صدور 19 کد جدید تاپایان دیماه سال جاری، تعداد باجه های پست بانک در استان به 116 باجه رسیده است. تعداد 5 کد جدید نیز ددر مرحله تجهیز و 5 کد نیز در کارگروه مصوب شده است و 14 مورد دیگر نیز از سمت فرمانداری معرفی شده است که در آینده پس از تأیید احداث و فعال می گردد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۳۰
تعداد بازدید : ۱۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید