پرش به محتوای اصلی

اخبار

اجرای فاز جدید اتصال مدارس سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان از اجرای فاز جدید اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات ، در راستای پروژه هوشمندسازی مدارس خبر داد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان از اجرای فاز جدید اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات ، در راستای پروژه هوشمندسازی مدارس خبر داد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: در راستای هوشمندسازی و اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، فرآیند تامین مودم و ترافیک رایگان از زمان همه گیری بیماری منحوس کرونا در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان ، نیک ‌محمد بلوچ زهی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در دیدار با حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در راستای هوشمندسازی  و اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، فرآیند تامین مودم و ترافیک رایگان از زمان همه گیری بیماری منحوس کرونا در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.
وی در ادامه خاطر نشان کرد : برای این منظور طی چندین فاز پس از احصاء اطلاعات و بررسی وضعیت پوشش مخابراتی مدارس و تعیین اپراتور مربوطه توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ، آمار احصاء گردیده به منظور تخصیص مودم و تامین ترافیک رایگان به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارسال شده است.
بلوچ زهی افزود: با پیگیری های مداوم بعمل آمده ، تا قبل از شهریور ۱۴۰۰ بالغ بر 3200 مدرسه با تامین ترافیک رایگان در صورت وجود مودم در مدرسه، و یا با تامین مودم و ترافیک رایگان در صورت عدم وجود مودم در مدارس، به شبکه ملی اطلاعات به منظور تسهیل روند آموزش متصل گردیدند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان ادامه داد: از شهریور ۱۴۰۰ طی دو فاز ، 1490 مودم با ترافیک رایگان در اختیار آموزش و پرورش جهت نصب در مدارس شناسایی شده قرار داده شده است.
بلوچ زهی اظهار داشت : از این تعداد ۲۵۰ مودم فاز اول در مدارس هدف نصب و راه اندازی شده است و 1240 مودم نیز جهت نصب در مدارس به آموزش و پرورش طی هفته جاری تحویل داده شده است.
وی ‌بیان داشت: هزینه تامین مودم رایگان، تامین ترافیک رایگان ماهانه ۳۰ گیگا بایت به ازای هر شیفت مدرسه و هزینه دو سال نگهداری به ازای 4690 مدرسه سطح استان به شبکه ملی اطلاعات سیصد و پانزده میلیارد ریال می باشد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در پایان گفت: پیگیری ها جهت تخصیص مودم و اتصال سایر مدارس استان از طریق اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اداره کل آموزش و پرورش استان و سایر اپراتورهای مخابراتی ادامه دارد.
۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۱۲
تعداد بازدید : ۱۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید