پرش به محتوای اصلی

اخبار

در آستانه روز ملی فناوری فضایی صورت گرفت:

رونمایی از نقشه رقومی یکپارچه جمهوری اسلامی ایران/ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین پژوهشگاه فضایی و نیروی هوایی ارتش

رونمایی از نقشه رقومی یکپارچه جمهوری اسلامی ایران/ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین پژوهشگاه فضایی و نیروی هوایی ارتش
مراسم رونمایی از نقشه رقومی یکپارچه جمهوری اسلامی ایران و نیز انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین پژوهشگاه فضایی ایران و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، امروز (چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه) با حضور حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران؛ حسن سالاریه، رئیس سازمان فضایی ایران و امیر سرتیپ خلبان واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش، مراسم رونمایی از نقشه رقومی یکپارچه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
در این مراسم که در آستانه روز ملی فناوری فضایی برگزار شد، پس از ارائه گزارشی از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران در حوزه محموله‌های سنجش از دور، از نقشه رقومی یکپارچه جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.
ویژگی‌ مهم این نقشه، یکپارچه بودن اطلاعات طبیعی و انسانی با دقت بالا است. از این‌رو، در حوزه مدیریت عوارض طبیعی (سیل، زلزله، فرونشست و...) و مدیریت عوارض انسانی (کشاورزی، منابع آب و فاضلاب، مکان یابی و...) کاربرد دارد.
در پایان مراسم، تفاهم‌نامه‌ای تحت عنوان «همکاری در زمینه‌های هوایی و فضایی» و با هدف توسعه و کاربردی کردن فناوری‌های هوافضا بین پژوهشگاه فضایی ایران و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.
ازجمله همکاری‌های مشترک تعریف‌شده ذیل این تفاهم می‌توان به مشارکت در تولید نقشه‌های موضوعی در ابعاد مختلف به‌منظور تأمین نیازهای سازمان‌ها دولتی و جامعه؛ مشارکت در تولید سامانه‌های سنجش از دوری از قبیل سامانه فرونشست، سیل و زلزله؛ مشارکت در تولید اطلاعات مکانی مورد نیاز کشور؛ مشارکت در تولید نقشه‌های هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی؛ مشارکت در تولید سامانه بومی ناوبری مورد نیاز؛ و مشارکت در تجاری‌سازی محصولات برای استفاده جامعه از سرریز فناوری‌های هوایی و فضایی اشاره کرد.
۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید