پرش به محتوای اصلی

اخبار

با امضای توافق‌نامه بین مجری شبکه ملی اطلاعات و ادارات کل ICT؛

گام مهم دیگری در اجرایی شدن پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات برداشته شد

گام مهم دیگری در اجرایی شدن پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات برداشته شد
توافق‌نامه‌ای برای اجرا و نظارت بر پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات در استان‌ها بین مجری شبکه ملی اطلاعات و مدیران کل ICT استانی به امضا رسید.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صبح امروز توافق‌نامه همکاری «عملیاتی‌سازی پروژه‌ها، بهبود شاخص‌ها و تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات» به امضای علی اصغر انصاری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و مدیران کل ICT استان‌ها رسید.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات که مسوولیت اجرا و دبیری شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات را نیز عهده دار است، در این مراسم با اشاره به انجام پیگیری‌ها و گزارش‌های هفتگی پروژه‌های ملی در سطح سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه، گفت: بر اساس این توافق‌نامه پیشرفت پروژه‌های استانی نیز به همین صورت پیگیری می‌شود.
وی به نسبت ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور نیز اشاره کرد و افزود: سهم استانی اقتصاد دیجیتال با همکاری مرکز آمار کشور در حال تهیه است و به زودی در قالب همین سند به استان‌ها ابلاغ می شود.
بر اساس همین گزارش، تعیین برش استانی برنامه‌های دستگاه‌های تابعه وزارت ارتباطات و نظارت بر اجرای متوازن پروژه‌ها و بهبود شاخص‌های عملکردی مرتبط با شبکه ملی اطلاعات و همچنین ارتقای سطح تعامل، هم‌افزایی و تعهد اجرایی بین وزارت ارتباطات با دستگاه‌ها و مجریان تابعه از اهداف این توافق‌نامه عنوان شده است.
راهبری تحقق اهداف عملیاتی، اجزا و اقدام سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات در سطح استان‌ها و استفاده بهینه از منابع و ظرفیت‌های استان‌ها در راستای تحقق اهداف مذکور از دیگر اهداف عنوان شده در این توافق‌نامه است.
در این توافق‌نامه ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌ها متعهد شده‌اند که در راستای نظارت بر تحقق اهداف کمی مرتبط با شبکه ملی اطلاعات و نظارت، حمایت و راهبری اجرای کلان پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی تابعه وزارت در استان‌ها و در صورت لزوم فعالیت اپراتورها و پیمانکاران طرف قرارداد اقدام کنند.
همچنین در این توافق‌نامه جداولی با مشخص کردن شاخص‌هایی تهیه شده که ادارات کل استانی بر اساس این جداول پروژه ها را پیگیری و نظارت کنند.
مجری شبکه ملی اطلاعات نیز بر اساس این توافق‌نامه متعهد می‌شود که برنامه اجرایی و فرم‌های نظارتی مربوطه را از طریق دفتر نظارت، ارزیابی برنامه‌ها و امور مجامع تهیه کند و به منظور نظارت، رصد و پایش تحقق کلان‌پروژه‌ها و تهیه گزارش‌های لازم در اختیار ادارات کل ICT استان ها قرار دهد.
مجری شبکه ملی اطلاعات باید منابع مالی لازم را مطابق عملکرد مربوط به فعالیت‌ها و تکالیف تعیین شده و تحقق شاخص‌های کلیدی، تامین کند.
۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۲۲
تعداد بازدید : ۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید