اخبار

برگزاری گارگاه تخصصی بانوان و خانواده در شهرستان زابل

برگزاری گارگاه تخصصی بانوان و خانواده در شهرستان زابل
کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان زابل همزمان با سفر مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری استان سیستان و بلوچستان به شهرستان زابل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان ،در این نشست فاطمه فاضلی مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری این استان با تاکید بر لزوم توجه ویژه به زنان و کودکان گفت:  با وجود شرایط سخت زیست محیطی باز هم زنان غیور سیستانی برای فراهم کردن شرایط مطلوب برای خانواده هایشان شجاعانه تلاش می‌کنند.

وی افزود:  هدف از این سفر بررسی ویژه مسائل و مشکلات، شناخت هرچه بهتر و بیشتر توانمندی های زنان سیستان  است.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان با تاکید بر توانمندی زنان زابل برای احیای وضعیت معیشتی خانواده گفت: تلاش زنان این استان نمونه بارزی از نقش زنان در اقتصاد مقاومتی است .

وی با بیان اینکه هنر گلیم بافی، سیاه دوزی و خامه دوزی از ویژگیهای منحصر به فرد فرهنگ مردم سیستان است، خاطرنشان کرد: زنان سیستان سفیر این زیبایی و هنر هستند و دولت موظف است در تشکیل شرکتهای تعاونی برای توانمندسازی زنان صنعتگر اهتمامی ویژه داشته باشد.

در ادامه جلسه، مشاور بانوان اداراه کل ICT سیستان و بلوچستان با اشاره به سفر وزیر ارتباطات در شهریور ماه سال جاری به این استان و مصوبه برگزاری دوره آموزشی فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی در شبکه های اجتماعی برای صنعتگران حوزه صنایع دستی استان گفت: به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان و هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان با حضور 53 نفر از صنعتگران حوزه صنایع دستی از کلیه شهرستانهای سطح استان این دوره آموزشی برگزار شد.

وی افزود: این کارگاه با حضور حورا وکیلی استاد اعزامی از تهران به عنوان مدرس مهرماه در مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

مشاور بانوان اداراه کل ICT سیستان و بلوچستان با اشاره به برگزاری دوره های توانمندسازی و کارآفرینی زنان از طریق فناوری اطلاعات و سلامت فیزیکی و روانی خانواده ه، آموزشهای خانواده و فضای مجازی در شهرستانهای استان توسط وزارت ارتباطات از برگزاری طرح های توان افزایی زنان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای کارآفرینی روستاهای سیستان در هفته های آتی خبر داد.

با حضور مدیرکل بانوان و خانواده استانداری، هاشمی مشاور اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بانوان و جمعی از مسوولین دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه بانوان در سالن اجتماعات فرمانداری زابل برگزار شد.

۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۷
تعداد بازدید : ۵۸

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید