اخبار

اشتغال روستایی با پرداخت تسهیلات کم بهره میسر است

اشتغال روستایی با پرداخت تسهیلات کم بهره میسر است
سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان با اشاره به جذب تسهیلات اشتغال زایی گفت: یکی از راه‌های ایجاد اشتغال پایدار در روستاها پرداخت تسهیلات بدون سود و کم بهره به روستاییان برای طرح های اشتغال زایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، در این جلسه ابوذر مهدی نخعی سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان در سومین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان زاهدان گفت:با توجه به ایجاد اشتغال و اشتغال زایی و همچنین حمایت از تولید کنندگان از موضوعات مهمی است که در شهرستان زاهدان باید به صورت ویژه به آن توجه کرد.

وی افزود: یکی از راه‌های ایجاد اشتغال پایدار به خصوص در روستاها پرداخت تسهیلات بدون سود و کم بهره به روستاییان جهت طرح های اشتغالزایی است.

 نخعی ضمن انتقاد از میزان پایین جذب تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر در شهرستان زاهدان گفت: اکثر روستاها با توجه به خشکسالی‌های اخیر دچار رکود و عدم رونق اقتصادی اند که از این رو همه دستگاه اجرایی مکلفند نسبت به جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی که جزیی از حقوق شهروندی است با تمام توان اقدام کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان با اعلام اینکه عملکرد دستگاه های اجرایی در این زمینه رضایت بخش نیست، گفت: این امر مهم یکی از شاخص های ارزیابی عملکرد مدیران در حوزه اشتغال محسوب می‌شود.

در ادامه جلسه ابوذر شهرکی کیا سرپرست اداره بازرسی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، با بیان اینکه ICT به عنوان بستر و محور توسعه و کار آفرینی در عصر جدید مورد توجه است، تصریح کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری استان به عنوان متولی این حوزه تلاش فراوانی در جهت بهبود زیر ساختهای شهری و روستایی در سطح استان انجام داده است .

وی افزود: با توجه به فراهم بودن زیر ساختهای مناسب ارتباطی و فناوری در حال حاضر در استان استفاده از این بستر در جهت بهبود شرایط کسب و کار و اشتغال ضروری است و باید مورد توجه مسوولان و مدیران دستگاههای اجرایی استان قرار گیرد .

شهرکی کیا با اشاره به مشارکت کلیه دستگاههای اجرایی در طرح ها و حمایت از شرکتهای ICT  گفت: این امر یکی از دغدغه های همیشگی بخش خصوصی این حوزه است و نیاز به راهکار و بررسی تخصصی این موضوع در جلسات کار گروه با حضور نمایندگان صنف و متولیان این بخش دارد.

۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۸۲

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید